Odkryłem (dzięki artykułowi opublikowanemu na polskiej stronie ubuntu) jedną z najlepszych jak do tej pory aplikacji typu groupware.
Zamówiłem dziś książkę Piotra Malińskiego Django. Ćwiczenia praktyczne. Autora znam jako Riklaunima z bardzo ciekawej strony Biblioteka Riklaunima. W serwisie tym jest mnóstwo cennych informacji o programowaniu dla www. Nie wiem jednak czy Autor w książce uzupełnił skróty myślowe, które robi na www ;). To co jest dopuszczalne na www nie powinno mieć miejsca w książce... Mam nadzieję, że tak jest. Poczytamy - zobaczymy.
Mariusz Max Kolonko na łamach Rzeczpospolitej nazywa "globalne ocieplenie" największym szwindlem naszych czasów. http://www.rp.pl/artykul/2,342269.html.
Kupiłem książkę M. Mysiora IronPython Studio - http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/7379/ironpython-studio.html?kategoria=1.... Wydaje się, że jest to całkiem niezły sposób szybkiego tworzenia aplikacji desktopowych dla Windows (a biorąc pod uwagę rynek, desktopowe aplikacje tworzy się dziś wyłącznie pod win).
Znakomite opracowanie tematu elektronicznego oświadczenia woli znalazłem na stronach Politechniki Wrocławskiej.
Temat opracowany jest na tle całego polskiego prawa cywilnego i omawia szczegółowo definicję oświadczenia woli, jego błędy etc, by wykazać jakie problemy łączą się ze składaniem oświadczenia woli w formie elektronicznej. Autorka nie ma wątpliwości, że istnieje de facto taki sposób składania oświadczenia woli, co wywodzi z zasady swobody formy oświadczenia woli.
Pamiętam taki stary kawał:
Wchodzi facet do baru
- Kelner, nalej piwa, zanim się zacznie!
W pierwszej chwili wydało mi się to zbyt piękne, by mogło być prawdziwe. A jednak istnieje taki hosting!
Krótka dyskusja dziś w pracy na temat zakresu obowiązywania tajemnicy dziennikarskiej spowodowała, że zacząłem poszukiwać ścisłych informacji na ten temat. Przy okazji wyszło, że w Wikipedii tekst o tajemnicy dziennikarskiej ktoś napisał zupełnie źle i trzeba napisać go od nowa, co też uczyniłem.
Sprawa apilkacji do obsługi sekretariatu musi niestety poczekac do przyszłego tygodnia.
Zabieram się za opracowanie aplikacji do zarządzania korespondencją. Będzie to zalążek systemu zarządzania dokumentami. Od czegoś trzeba zacząć, a zatem zaczniemy od dziennika korespondencji przychodzącej i wychodzącej. Program będzie też automatycznie generować spisy dla Poczty (do potwierdzenia przy listach poleconych). W przyszłym tygodniu spróbuję napisać i opublikować tutaj specyfikację. Aplikacja będzie na pewno miała otwarte źródło, a co do licencji - zastanowię się jeszcze ;)
Software nie powinien być szeroko objęty opatentowaniem – takie stanowisko zajmie Polska, gdy na forum europejskim dojdzie do prac legislacyjnych w tej sprawie. http://www.rp.pl/artykul/64143,267109.html